#2 Tlumaczenie czy polska wersja?

14:32

Witajcie w ten jakże słoneczny (przynajmniej u mnie) dzień. :) Dopiero wróciłam z mojej "majówki" u Przemka, więc mam jeszcze wolną chwilę, aby do Was napisać. Od dawna chciałam już poruszyć tą kwestię, ale niestety nie było na to czasu. Dziś, skoro już mam tę wolną chwilę, postanowiłam nagrać dla Was vloga, który (mam nadzieję) pomoże oby ze stron. :)


Odkąd tylko zaczęłam nagrywać polskie wersje piosenek z Violetty zarzucano mi brak kompetencji i błędne teksty w piosenkach. Co rusz czytałam komentarze w stylu:

"to nie taki tekst"

"boże, jakie straszne tłumaczenie"

"tam nie powinno być .................., za to ma być .............."

i wiele, wiele innych. Dziś łamię ten temat i robię lekcje dla moich widzów. Temat to: Tłumaczenie czy polska wersja? Lekcja jest poprowadzona na zasadzie vloga. Filmik ten jest swego rodzaju tłumaczeniem różnic pomiędzy pojęciami postawionymi w tezie naszej lekcji. :) Mam nadzieję, że widzowie zrozumieją o co mi chodzi i że będzie nam się żyło lepiej znając i umiejąc rozróżnić wyżej wymienione pojęcia. :) Zapraszam do lektury. :*****

Jak idą głosowania na Waszych faworytów w konkursie? Mam nadzieję, że głosy już oddane, bo zostały jeszcze 2 dni do końca.  Jednak mimo to widzę, że walka wciąż trwa. Ciekawe kto wygra ten konkurs? :))

You Might Also Like

1 komentarzy

Co sądzisz o moim blogu? Mam nadzieję, że Ci się podoba. :)
Dziękuję bardzo za komentarz ;*

Polecany post

Następcy 2 | Sharon & Evex - Space between po polsku!

Jakiś czas teamu wspominałam Wam o niespodziance związaną z premierą filmu "Następcy 2" w Disney Channel, prawda? Jak łatwo mo...

Popular Posts

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *